Atrakcje

Bary, restauracje

W bezpośredniej bliskości apartamentu, właściwie tuż po wyjściu z osiedla, znajduje się kilka barów i restauracji. Oferują m. in. napoje chłodzące, kawę, herbatę, piwo, mocniejsze alkohole oraz posiłki. Najbliższe trzy z nich to: "Clarkes Bar", "Pablo's International" i "Concierto Cafeteria", w której często odbywają się występy muzyczne. Nieco dalej, w odległości 200 m znajduje się Restauracja "The Banana Tree" specjalizująca się w kuchni azjatyckiej.

bar bar

Przy Urzędzie Miasta (Ayuntamiento) na Playa Flamenca, jest duży supermarket należący do największej sieci handlu spożywczego w Hiszpanii "Mercadona". Tuż obok stoi charakterystyczny budynek, w którym mieszczą się m. in. restauracje, bary, bank, siłownia, fryzjer.

alfonso playa flamenca

Przy plaży także nie brakuje barów, chyba największy z nich to "Surfers Bar & Grill". Na samej plaży możemy napić się chłodnego napoju czy zjeść loda w barze plażowym chiringuito.

surf bar chiringuito

Plaże

Plaże najbliższe naszemu apartamentowi to: "Playa Cala Mosca" oraz "Playa Cala Estaca". Są to duże, piaszczyste plaże w zatokach (calas), zawsze znakomicie przygotowane aby miło i bezpiecznie spędzić na nich słoneczne dni. Na obu znajdują się leżaki pod parasolami do wynajęcia, urządzenia do zabawy dla dzieci i bary plażowe. Woda w morzu jest czysta i ciepła - latem jej temperatura osiąga 25 st. C.

playa playa playa playa playa

Orihuela Costa to oczywiście więcej pięknych plaż. Poniżej mapka z zaznaczeniem ich wszystkich.

playas

Oprócz plaż na Orihuela Costa także miejscowość Torrevieja oferuje kilka pięknych plaż, m.in. plaża La Mata w północnej części. Polecamy także piękną, długą, wydmową plażę Guardamar leżąca na północ od Torrevieja.

playa la mata

Sklepy

Tuż po wyjściu z osiedla znajduje się sklep "The Shop" oferujący artykuły spożywcze i przemysłowe. W drodzę na plażę, przy rondzie Plaza de Antonio Vicea, jest duży supermarket największej hiszpańskiej sieci handlu spożywczego "Mercadona". Można w nim zaopatrzyć się we wszystko co jest potrzebne do przygotowywania posiłków, także tych typowo hiszpańskich, gdyż kupimy tam różnorodne owoce morza, ryby, szynkę iberico i sery.
Niedaleko znajduje się wielkie centrum handlowe "La Zenia Boulevard" oddane do użytku w 2012 roku. Jest ono "otwarte", czyli na świeżym powietrzu. Na parterze znajduje się scena, na której często odbywają się występy i różnego rodzaju atrakcje dla młodszych i starszych, także z okazji świąt. Jest tu wiele sklepów różnych marek, także sieciowych jak Alcampo (Auchan), Media Markt, Le Roy Merlin, Decatlon, wiele sklepów z odzieżą także takich marek jak Zara, Cortefiel, Springfield, obuwiem, zabawkami itd. Piętro jest przeznaczone na restauracje i place zabaw dla dzieci.

mercadona ryby la zenia boulevard la zenia boulevard

Na Orihuela Costa bez problemu znajdziecie Państwo wiele innych sklepów i supermarketów, takich jak "Consum" (druga największa hiszpańska sieć), "Lidl", "Aldi".
Jednak jedną z większych atrakcji handlowych Playa Flamenca jest cotygodniowe, ogromne targowisko (mercado semanal), które odbywa się cały rok, w sobotę od rana do 14:00. Na targowisko zajmowana jest wówczas prawie cała ulica Nicolas de Bussi. Polecamy, zwłaszcza po świeże owoce i warzywa.

Torrevieja i okolica

Torrevieja to znana, turystyczna miejscowość na wybrzeżu Costa Blanca. Jej nazwa pochodzi od wież obserwacyjnych znajdujących się na brzegu morza (torre - wieża, vieja - stara). Miejscowość liczy ponad 100 tys. mieszkańców, dużą ich część stanowią cudzoziemcy, głównie brytyjczycy. Ze względu na całoroczny ogromny ruch turystyczny szeroko rozumiana infrastruktura obsługująca turystów jest bardzo dobrze rozwinięta. Oprócz setek barów, restauracji, hoteli, do dyspozycji mieszkańców i turystów są piękne obiekty sportowe w tym kryty basen, korty tenisowe, trasy rowerowe i spacerowe, kino, piękne parki, nadmorskie bulwary. Rejon Torrevieja, dzięki położeniu pomiędzy dwoma słonymi lagunami i morzem, posiada bardzo dobry, zdrowy mikroklimat, doceniony nawet przez WHO. W mieście jest 6 ładnych, piaszczystych plaż oraz ogromny port jachtowy.

torrevieja torrevieja torrevieja torrevieja

A oto ciekawy film o Torrevieja, jego tytuł to: "Torrevieja, raj w zasięgu twojej ręki"

Lecznicze błota

błota

Rejon Torrevieja posiada duże walory klimatyczne, znakomite przy problemach układu oddechowego, krążeniowego ale także, ze względu na dużą zawartość jodu w powietrzu - przy problemach z tarczycą. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oceniła ten rejon jako jeden z najlepszych do życia dla ludzi. Dodatkową atrakcją są dostępne dla wszystkich unikatowe lecznicze błota oraz kąpiele solankowe, które poprawiają zdrowie i urodę. To dla nich przybywa tu corocznie wiele osób z całej Europy tym bardziej, że nie trzeba za nie płacić. Błoto z solnych lagun zawiera wiele cennych dla organizamu składników mineralnych, dobrze działa w przypadku problemów skórnych, artretyzmu, złamań, problemów z układem krążenia czy oddechowym. Solanka z lagun także świetnie działa na ludzki organizam, skóra jest wygładzona a toksyny usunięte. Jednak pamiętajmy, że zarówno okłady z błota jak i solanka oddziałuje na nasz organizam dość mocno i nie należy korzystać z nich zbyt długo i zbyt często - błotem smarujemy się i czekamy do jego wyschnięcia (około 30 minut) a potem spłukujemy je. Kąpieli w słonych lagunach także nie należy jednorazowo nadużywać. Aby jednak kuracja przyniosła skutek wskazane jest powtórzenie tych zabiegów przez conajmniej kilkanaście razy. Gdzie można z tego korzystać? Wprawdzie jest taka możliwość w solnej lagunie przy Torrevieja (Laguna Salada de Torrevieja zwanej także Laguna Rosa), ale znacznie wygodniej jest w specjalnie przygotowanym do tego celu miejscu w Lo Pagan, niedaleko San Pedro del Pinatar, gdzie zbudowane zostały specjalnie pomosty zaś w celu spłukania się przechodzimy kilkanaście metrów do wód Mar Menor.

pomosty błota